Bagaż Sindbad

Międzynarodowe Linie Autokarowe Sindbad, Interbus Sindbad i Polonia Transport w ramach realizowanych połączeń autobusowych oferują możliwość przewozu bagażu rejestrowanego i podręcznego na pokładach swoich autobusów.

Wszystkie tanie bilety autokarowe oferujące międzynarodowe połączenia autobusowe, znajdują się na naszej stronie internetowe w zakładce BILETY AUTOKAROWE.

 Połączenia autokarowe Sindbad Polska/Anglia Anglia/Polska.

Sprawdź najnowsze promocje! Sprzedaż i rezerwacja biletów online.

Przewoźnicy Sindbad, Interbus Sindbad i Polonia Transport określają limity dozwolonego bagażu, który może zostać bezpłatnie zabrany na pokład autobusu:

– Każda sztuka bagażu, która jest przewożona w luku bagażowym powinna być oznaczona imieniem i nazwiskiem oraz adresem i numerem telefonu Podróżnego. Obowiązek opisania bagażu w sposób określony w zdaniu poprzednim spoczywa na Podróżnym. Bagaż powinien być odebrany przez Pasażera z chwilą przyjazdu do miejsca, w którym kończy się podróż. Bagaż jest rejestrowany przez obsługę autokaru poprzez naklejenie banderoli, umieszczenie bagażu w luku bagażowym i wpisanie do biletu ilości sztuk bagażu.
– Podróżny ma prawo do bezpłatnego przewozu 2 sztuk bagażu podstawowego (walizka, torba podróżna, plecak) o łącznej wadze nie przekraczającej 30kg, za wyjątkiem połączeń do/z Włoch, Czech, Austrii, Słowenii i Grecji, gdzie Podróżny ma prawo do przewozu 1 sztuki bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 25kg. Pasażer oprócz bagażu podstawowego ma również prawo do przewozu 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze nie przekraczającej 5kg.
– Bagaż podręczny powinien mieć wymiary pozwalające na swobodne umieszczenie go pod siedzeniem lub na półce znajdującej się bezpośrednio nad fotelem. Bagaż podręczny nie powinien utrudniać swobody podróżowania pozostałym Pasażerom.

W związku ze zmianami w Regulaminie Przewozów Międzynarodowymi Liniami Autokarowymi Sindbad Sp. z o.o. z dnia 1 grudnia 2014 r. informujemy, że zmianie ulega system opłat za bagaż. Wg punktu 5.2 ustala się, że:” Pasażer ma prawo do bezpłatnego przewozu 2 sztuk bagażu podstawowego (walizka, torba podróżna, plecak) o łącznej wadze nie przekraczającej 30kg, za wyjątkiem połączeń do/z Włoch, Czech, Austrii, Słowenii i Grecji, gdzie Pasażer ma prawo do przewozu 1 sztuki bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 25kg. Pasażer oprócz bagażu podstawowego ma również prawo do przewozu 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 5kg. Za każdy dodatkowy bagaż lub za przekroczenie dopuszczalnej wagi bagażu podstawowego Przewoźnik pobiera jednorazową opłatę w zależności od kraju wyjazdu 10Euro/10GBP/10CHF/80DKK/80NOK/80SEK lub 40PLN. Bagaż ten jest rejestrowany przez obsługę autokaru, a Pasażer otrzymuje potwierdzenie dokonanej wpłaty poprzez wklejenie do biletu naklejki z napisem „dopłata”. Przewoźnik zastrzega sobie prawo do odmowy przewiezienia nadbagażu ze względu na ograniczoną pojemność luków bagażowych.
Dopuszczalny limit bagażu podstawowego dla posiadaczy KSK i ZKSK może być podwyższony o dodatkowe 10kg.

Szczegółowe informacje co do zasad przewozu bagażu liniami Sindbad znajdują się na stronie przewoźnika.

Tanie bilety na połączenia autokarowe Polska/Anglia – Anglia/Polska dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce BILETY AUTOKAROWE.